Recenze Iphone aplikací 🕿 Vybíráme ty nejlepší aplikace a hry pro Iphone a Ipad.

Aplikace Najít iPhone

Ztratit svůj telefon by nebyla levná sranda. Někdy ani neznáte polohu svého zařízení. Leží doma na stole? Zapomněli jste ho v baru? Byl vám telefon odcizen? Díky funkci Najít iPhone na Icloud.com budete mít vždy jistotu. Skrze tuto funkci můžete hledat iPhone, Ipad, Ipod touch, Mac, Apple Watch, Air Pod nebo sluchátka Beats. Všechna tato zařízení mají zabudované technologie pro lokalizaci.

Postu je jednoduchý. V aplikaci najít iPhone na iCloud najdete seznam všech na váš profil registrovaných zařízení. Vyberete si tam zařízení, které chcete nalézt podle názvu. Pokud chcete vidět polohu zařízení, objeví se na mapě a vy uvidíte, kde zařízení je.

V případě, že je zařízení vypnuté nebo vybité, můžete nastavit zobrazení off-line. Zobrazí se vám poslední známá poloha. Ve chvíli kdy bude zařízení opět aktivováno, bude vám zaslána notifikace e-mailem.

Funkce má ale i další možnosti využití. Můžete vytvořit rodinné sdílení. V tomto rodinném náhledu můžete nastavit zařízení celé rodiny a pak můžete členy rodiny s jejich souhlasem sledovat on-line. Tato funkce musí být předem nastavena a není možné přidávat zařízení bez jejich souhlasu. Do aplikace Najít iPhone není možné přidávat ani zařízení přátel.

Abyste rodinnou funkci mohli využívat, organizátor rodiny zapne sdílení polohy v nastavení rodinného sdílení. Po zapnutí sdílení se organizátorova poloha automaticky nasdílí ostatním členům rodinné skupiny. Každý člen rodiny se pak může rozhodnout, jestli chce sdílet svou polohu. Když sdílení povolíte, ostatní členové rodiny uvidí vaši polohu v aplikacích Najít přátele a Zprávy. Díky této funkci můžete požádat ostatní členy rodiny také o nalezení odcizeného nebo ztraceného zařízení. Sdílení polohy je možné vypnout a zapnout přepnutím jediného switche.


Práce s mapou je intuitivní a jednoduchá:

Aktualizace mapy
Proveďte jeden z následujících kroků:

Aktualizace polohy: Po výběru zařízení ze seznamu Zařízení klikněte na zelenou tečku na mapě a potom na Aktualizovat.

Posunutí mapy: Mapu přetáhněte.

Přiblížení zobrazení: Klikněte na tlačítko Zvětšit nebo na trackpadu rozevřete prsty.

Oddálení zobrazení: Klikněte na tlačítko Zmenšit nebo na trackpadu sevřete prsty.

Změna zobrazení mapy: V pravém dolním rohu klikněte na aktuální zobrazení a poté na požadované zobrazení (standardní, hybridní nebo satelitní).


Pokud zařízení prodáte nebo jej již nepoužíváte, vyřaďte jej ze sledování, aby se neobjevovalo v aplikaci Najít iPhone.

Tato funkcionalita telefonu dělá ze zařízení Apple pro zloděje nelákavé cíle. Aby funkci zloděj vypnul, musel by prolomit biometrické nebo šifrovací zabezpečení telefonu. Ve chvíli kdy je zařízení on-line vystavuje se zloděj nebezpečí, že bude překvapen buď majitelem telefonu/zařízení nebo policií. Takové zařízení je tak bezcenné.

Poznámka: Mapy a informace o poloze závisí na službách shromažďování údajů, které poskytují třetí strany. Tyto služby se mohou kdykoli změnit a v některých zeměpisných oblastech nemusí být k dispozici. Mapy a určení polohy zařízení pak může být neúplné nebo nepřesné.

🕙 Přidáno 20.9.2021
📂 Kategorie: Bezpečnost

Hodnocení: zatím nehodnoceno

Jak se vám líbil článek?

Komentáře