Recenze Iphone aplikací 🕿 Vybíráme ty nejlepší aplikace a hry pro Iphone a Ipad.

Jak funguje AppStore?

AppStore je digitální tržiště, digitální distribuce či platforma pro počítačový software a mobilní aplikace. Je to vaše brána pro stahování aplikací na zařízeních Apple - jak pro telefony, tak pro tablety i osobní počítače. Aplikace této platformy je bránou pro získání nových funkcí na zařízeních této značky. Komplexní software je navržen pro užití na všech těchto zařízeních - nabízeny jsou takové, které jsou optimalizované pro dané zařízení.

App Store je aplikací sám o sobě a je předinstalovaný na zařízeních z továrny. Kromě stahování aplikací které jsou buď zdarma nebo zpoplatněné tu mohou uživatelé také hodnotit tyto aplikace a jejich obsah. Jedná se tak o otevřený obchodní systém, kdy vývojáři prodávají své produkty a aplikace uživatelům apple zařízení a to vše pod dohledem Apple jako správce i editora obsahu. Apple také vybírá poplatky od vývojářů za možnost prezentovat své aplikace na platforma a zajišťuje, aby splňovaly podmínky, které Apple stan🡕 oví.

Aplikace jsou prak🡕 ticky rozdělené do kategorií a každá z nich je důkladně popsána. Některé aplikace mohou být nabízeny bez poplatku, jiné budou zpoplatněny. Zvolená aplikace se stáhne automaticky do zařízení a nastaví se pro použití. Stejně snadné je také její odstranění.

Konkrétně Apple nabízí více než 1,8 milionu aplikací dostupných po celém světě. Už více než jedno desetiletí App store dokazuje, že je důvěryhodným místem pro objevování nových aplikací. Je to ovšem více než jen obchodní platforma. Je to inovativní destinace pro vývojáře, kteří se chtějí podělit o své nápady s uživateli a také příležitost pro získání celosvětového publika pro obsah.

Přístup do "tržnice" máte z jakéhokoliv zařízení Apple zabudovanou aplikací. To platí pro iOS, IPadOS, watchOS, tvOS a macOS. Kromě toho ale můžete přistupovat prostřednictvím webového prohlížeče na jiných zařízeních. Aplikace například na PC můžete stahovat z webu a poté je off-line importovat do Apple zařízení, které z jakéhokoliv důvodu nemá přístup k internetu.

Každá aplikace v katalogu má svou unikátní stránku, kde je možné číst o aplikaci samotné i o jejích jednotlivých historických iteracích a novinkách. Vždy tak budete mít přehled o tom, co stahujete. Produktová stránka uživateli umožňuje vidět informace o vývojářském studiu, pozici na žebříčcích, doporučený věk aplikace hodnocení i snímky z obrazovky aplikace. Uživatelé také mohou sledovat videa a naučit se, jak aplikace funguje před tím, než si ji stáhnou. Pokud aplikace vyhraje některou z editorských cen, její "známka kvality" bude zobrazena na vrchu. Některé aplikace mohou nést unikátní banner a styling. Aplikace mají také důkladně popsány podmínky pro zpracování osobních dat. Je to jedna z posledních funkcí, kdy Apple umisťuje popisky pro ochranu soukromí, čemuž se vývojáři aplikací dlouho bránili. Díky garanci od Apple tak vždy víte, jaká data o vás budou aplikace sbírat a jaké přístupy budou vyžadovat pros správnou funkci. Pokud tedy chcete aplikaci, aby neměla přístup například k fotografiím nebo seznamu kontaktů, budete to vědět předem a nebudete si aplikaci stahovat.

🕙 Přidáno 24.6.2021
📂 Kategorie: Tipy

Hodnocení: zatím nehodnoceno

Jak se vám líbil článek?

Komentáře